iphone naprawa po zalaniu

Naprawa iphone x po zalaniu warszawa

Naprawa po zalaniu już od: 100 zł

Co robić, gdy smartfon zostanie przypadkiem zalany? To niby nic takiego i dużo osób bagatelizuje zdarzenie, dopóki nie pojawią się poważne konsekwencje.

Zalany iPhone


Zalanie urządzenia może być powierzchowne, ale w wielu przypadkach woda lub inna ciecz dociera głębiej i zagraża podzespołom. Zdarza się, że smartfon od razu „umrze”, bo duża ilość wody doprowadzi do zwarcia, znacznego uszkodzenia elektroniki. Łatwo to poznać po tym, że mimo wysuszenia, oczyszczenia urządzenie w dalszym ciągu nie działa, zdaje się być całkowicie zepsute. Mniej poważne szkody sprawiają, że co prawda nie da się korzystać poprawnie ze smartfona, ale notuje się np. świecenie części wyświetlacza, widać na nim plamy, słychać dźwięki lub wibracje. Czasami szybka reakcja użytkownika pozwala uratować urządzenie, ale trzeba wiedzieć, co robić, a czego nie robić. Porad jest wiele, o tych właściwych można dowiedzieć się albo od producenta, albo z instrukcji dołączonej do smartfona. Nie należy korzystać z pierwszych lepszych znalezionych w internecie.

Jeśli iphone w dalszym ciągu znajduje się w okresie gwarancyjnym, po przypadkowym zalaniu można spróbować zgłosić usterkę do autoryzowanego serwisu. Jest mała szansa, że serwis przyjmie smartfona na prawach gwarancji. W większości przypadków jednak naprawa iphone x po zalaniu warszawa będzie kosztowała, gdyż tego rodzaju uszkodzenie traktowane jest przeważnie jako dokonane z winy użytkownika. Ceny napraw są różne, ale posiadaczom nowych modeli iphone na pewno bardziej opłaca się szybko skorzystać z pomocy serwisu, niż kupić inny smartfon. Im szybciej urządzenie trafi do serwisu tym lepiej, bo profesjonaliści będą mogli zadziałać w porę, póki jeszcze nie doszło do znaczących zniszczeń elektroniki. Wiele serwisów jest w stanie pomóc nawet długo po zalaniu, jednak wtedy naprawa kosztuje więcej – wilgoć bywa zabójcza dla podzespołów smartfona i wywołuje nieodwracalne szkody. W niektórych przypadkach dobrze jest telefon w miarę możliwości rozebrać i osuszyć. Gdy jest to niemożliwe, szybkość działania ma jeszcze większe znaczenie.

Zalany iPhone – naprawa po zalaniu


Serwisy, w których oferowana jest naprawa iphone x po zalaniu warszawa, mogą pomóc klientowi telefonicznie lub zdalnie – chodzi oczywiście o to, co robić tuż po zalaniu. Osoby czytające różne porady w internecie mogą mieć fałszywe informacje i jeszcze bardziej zepsują swoje urządzenie, mając dobre chęci. W odróżnieniu od niektórych sprzętów RTV i AGD, iphone x nie wysuszy się sam po podłączeniu do prądu. Nie należy tego robić, niezależnie czy chodzi tylko o podpięcie do sieci (ładowanie) czy włączenie i próba uruchomienia urządzenia. Zalecane jest odłączenie jakiegokolwiek zasilania, w tym pozbawienie smartfona baterii. Dzięki temu zniszczenia nie będą tak duże. Ważne, by wspomniane czynności wykonać od razu, jak najszybciej. Wielu ludzi tego nie robi, poprzestając na otuleniu smartfona suchą tkaniną. Jeśli minie więcej czasu, serwis może nie poradzić sobie tak łatwo z naprawą. Cena usunięcia usterek i wymiany części będzie w takim przypadku dużo wyższa, zwłaszcza w najnowszych modelach iphone.
Niektóre z modeli – w tym większość nowych, wyposażonych w innowacyjne technologie – charakteryzuje duża wodoodporność. Oznacza to, że niewielki kontakt z wilgocią w teorii nie powinien zagrażać „życiu” urządzenia. Nie trzeba jednak zakładać, że wrzucenie smartfona do wody w niczym mu nie zaszkodzi. Zresztą ciecz cieczy nierówna. Woda, zwłaszcza czysta i w niedużych ilościach, może faktycznie nie stanowić żadnego zagrożenia, ale różne lepkie płyny, na przykład popularne napoje, są dużo bardziej problematyczne. Dużo trudniej jest je usunąć i mocno przylegają do różnych płaszczyzn. Jeśli więc smartfon zetknął się z cieczą tego rodzaju, ze sporym prawdopodobieństwem został choćby częściowo uszkodzony. Poza unikaniem zasilania i ładowania, co pomoże uniknąć pogłębiania się zniszczeń, można przynajmniej powierzchownie oczyścić urządzenie z resztek cieczy, np. wytrzeć go, usunąć pozostałości kawy, herbaty, cukier itd. Nawet jeśli podzespoły już zostały zniszczone, serwis będzie miał łatwiejszą pracę. Autoryzowane serwisy, w których możliwa jest naprawa po zalaniu iphone x warszawa, nie obawiają się nawet najtrudniejszych przypadków. Wiele urządzeń można uratować i doprowadzić do idealnego stanu, ale jest to tym droższe, im więcej elementów zostało uszkodzonych. Pierwszym krokiem po przyjęciu smartfona do naprawy jest wykonanie przeglądu i diagnostyki. Większość serwisów robi to za darmo, ale diagnoza bywa wyszczególniona w ostatecznym podsumowaniu. Dzięki ocenie sprawności poszczególnych podzespołów od razu wiadomo, jak duże są szkody i które części można uratować, a które nadają się od razu do wymiany. W niektórych przypadkach wystarczy jedynie rozmontowanie smartfona, osuszenie i oczyszczenie. Urządzenia lekko zadlane lub takie, które zostały szybko odsunięte od źródła wilgoci, potraktowane we właściwy sposób, mogą po takich procedurach od razu działać. Konieczność wymiany części przedłuża czas naprawy. Korzystając z serwisów Apple można założyć, że niezbędne podzespoły znajdują się na miejscu, czas oczekiwania nie będzie więc zbyt długi.