Apple iPhone

Nowości ze świata apple iPhone


Na rynku pojawił się nowy iOS 14.3 i iPadOS 14.3. Pojawi się w nich kilka nowych funkcji. Zatem czego konkretnie możemy się spodziewać?

Apple Fitness +

Jeśli posiadamy Apple Watch to jest to aplikacja idealna, aby współpracować z tym urządzeniem. Jej koszt to 9,99 USD na miesiąc. Mamy w niej treningi prowadzone przez trenerów Apple, a także umożliwia nam śledzenie postępów w treningach. Takie treningi możemy oglądać na Apple TV , iPadzie lub iPhonie, a wszystko wyświetlane jest bezpośrednio na ekranie. Znajdziemy tam treningi takie jak interwałowy o wysokiej intensywności, kolarstwo stacjonarne, joga, trening siłowy, taniec, wiosłowanie, chodzenie na bieżni, bieganie na bieżni, a od firmy Apple otrzymamy wskazówki.

AirPods Max

Dodatkowo po aktualizacji będziemy mogli obsługiwać najnowszy produkt, czyli AirPods Max. Uzyskamy o wiele lepszy dźwięk oraz adaptacyjny korektor do dostosowywania dźwięku w czasie rzeczywistym do osobistego dopasowania poduszek nausznych. To jednak nie wszystko, bo do naszej dyspozycji będzie także aktywna redukcja szumów do blokowania szumów otoczenia czy tryb, dzięki któremu będziemy mogli słyszeć otoczenie. Dodatkowo będzie tryb, który umożliwi śledzenie głowy przez co dźwięk będzie jeszcze lepszy.

Wsparcie ProRaw

Pojawi się nowy format ProRAW na iPhone'a 12 i iPhone'a 12 Pro Max. Dzięki temu łatwiejsze będzie robienie zdjęć w trybie RAW czy dostępna regulacja ekspozycji w wielu klatkach. Będzie można włączyć ten tryb poprzez ustawienia w sekcji ”kamera”. W prawym górnym rogu zobaczymy specjalny przełącznik umożliwiający włączanie i wyłączanie tego trybu. Jedno zdjęcie w tym trybie ma ok. 25MB przez co być może będziemy musieli oszczędzać pamięć w telefonie. Ponadto po aktualizacji można nagrywać z szybkością 25 klatek na sekundę czy pojawi się nowa opcja aparatu odbicia lustrzanego na takich urządzeniach jak iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE , iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus i ‌‌iPhone‌‌ X. W nowszych modelach funkcja ta była już włączona.

Siri Sounds

W nowej wersji systemu Siri jest w stanie odtworzyć praktycznie każdy dźwięk, a co za tym idzie możemy zadawać o wiele więcej pytań. Dodatkowo będzie wyświetlać zdjęcia czy ich dokładne źródła.

Skróty na ekranie głównym

Jest możliwość szybszego i łatwiejszego otwierania aplikacji z ekranu głównego. Nie ma teraz przekierowania do aplikacji Skróty przez co wszystko odbywa się o wiele szybciej niż do tej pory.

Wyszukiwarka Ecosia

Jest to wyszukiwarka, dzięki której będziemy mogli finansować sadzenie drzew. Możemy ustawić ja jako nasza wyszukiwarka domyślna.

Aplikacja TV

Ponadto otrzymamy nową kartę Apple TV + przez co szukanie wszystkiego w ramach usługi Apple ma być znacznie łatwiejsze. Dodatkowo znacznie łatwiejsze będzie wyszukiwanie według kategorii, a także otrzymamy lepiej działającą wyszukiwarkę.

Aplikacja Cardio Fitness

Otrzymamy w tej aplikacji nową funkcję, która zmierzy nam jaką maksymalna ilość tlenu może przyjąć nasz organizm podczas ćwiczeń. Wszystko wykonywane jest w czasie rzeczywistym, a dodatkowo możemy otrzymywać powiadomienia o tym w jakim stanie jest nasz organizm. Poziomy sprawności są dostępne dla użytkowników powyżej 20 roku życia. Otrzymywane informacje zostaną podzielone w zależności od naszego wieku i płci. Sprawdzimy dzięki temu naszą wydolność co może być motywacją do ćwiczeń.

Klipy aplikacji

W nowym systemie mamy możliwość skanowania klipów aplikacji za pomocą aparatu.

Aplikacja Zdrowie

W tej aplikacji pojawiła się zakładka o ciąży przez co będziemy otrzymywać o niej informacja, dzięki urządzeniom śledzącym ciąże. Według twórców będziemy w stanie lepiej zarządzać całym okresem płodności.

Według informacji będziemy mogli także śledzić urządzenia innych firm poprzez specjalną aplikację. Wszystko będzie opierało się o technologię Bluetooth, a taka możliwość ma niedługo pojawić się na rynku.

Pogoda

Według zapowiedzi mają poprawić się także informacje dotyczące pogody na urządzeniach Apple – dane o jakości powietrza będą dostępne także w Chinach.

Jakie poprawki wprowadzono?

Przede wszystkim ma zniknąć problem z odbieraniem MMS czy brakiem możliwości wyświetlania członków grup kontaktowych podczas pisania wiadomości. W dodatku poprawiono błąd z wyświetlaniem się filmów będących w galerii czy problem z otwieraniem aplikacji Spotlight. Co więcej ładowarka MagSafe Duo Charger ma od teraz ładować bezprzewodowo nawet przy mniejszej mocy niż maksymalna.