Ile Trwa Naprawa iPhone ?

Zastawiasz się jak długo trwa serwis iPhone ?


Ile trawa naprawa iPhone

 

Telefony marki Apple cieszą się bardzo dużą popularnością i nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ to najlepsze rozwiązanie, jakie trafiło na rynek. Jednak pamiętajmy, że są to tylko urządzenia elektroniczne, które również są podatne na usterki i awarie. Jakich dokładnie usterek możemy się spodziewać? Kto zapewni nam wsparcie w ich usuwaniu? Ile potrwa naprawa iPhone'a? Sprawdzamy!

 

Usterki iPhone'ów – jakie usterki przytrafią się iPhone'om?

 

Jakie usterki mogą dosięgnąć naszego iPhone'a? Z czym będziemy musieli sobie radzić? Niestety nasz iPhone pomimo tego, że jest solidnym urządzeniem, to jest podatny na wpływ czynników zewnętrznych. Oznacza to, że nawet z pozoru błahy upadek może być dla niego fatalny w skutkach. W najlepszym wypadku może dojść do zarysowania lub lekkiego pęknięcia szybki. W gorszym przyjdzie nam walczyć z rozsypaniem szybki w drobny mak, uszkodzeniami wyświetlacza, czy komponentów wewnętrznych. To jednak nie wszystko, musimy również wiedzieć, że kontakt z jakąkolwiek cieczą również oznacza poważne problemy dla iPhone'a. Jeśli dojdzie do jego zalania, to może grozić na zwarcie wewnętrzne, utrata danych, jak również uszkodzenie różnych elementów. Poza tym niektóre modele iPhone'a są podatne na uszkodzenie tylnego szkła, co również może mieć różne konsekwencje dla komponentów wewnętrznych. Wśród popularnych usterek wymienia się również uszkodzenie gniazda zasilania, jak również zużycie baterii w iPhone.

 

Naprawa iPhone'a – kto się tym zajmuje?

 

Naprawa iPhone'ów realizowana jest przez profesjonalny punkt serwisowy, który swoje wsparcie oferuje wszystkim użytkownikom telefonów marki Apple. Punkt serwisowy zatrudnia najlepszych fachowców z branży, co oznacza, że możemy być pewni, że to właśnie tutaj odpowiednio zajmą się naszym urządzeniem. Co więcej, dla serwisantów nie ma zadania, z którym by sobie nie poradzili. Nie straszne im zalanie iPhone'a, uszkodzona bateria, stłuczona szybka, czy nawet uszkodzone gniazdo zasilania.

 

Naprawa iPhone'a – ile trwa?

 

Ile trwa naprawa iPhone? Jak długo będziemy musieli wytrzymać bez swojego urządzenia? Każdy, kto oczekiwał jednoznacznej odpowiedzi, może się trochę rozczarować, ponieważ nie da się tego stwierdzić. Dlaczego? Czas naprawy iPhone'a zależy od wielu różnych aspektów, w tym np. od rodzaju uszkodzenia, ilości zadań do wykonania, jak również od kolejności zgłoszenia do serwisu. Warto wiedzieć, że serwisanci wszystkie zlecenia realizują zgodnie z kolejnością, co oznacza, że jeśli przed nami jest kilka innych urządzeń do naprawy, to czas ten może się wydłużyć.

 

Praktyka jednak pokazuje, że niektóre usterki usuwane są od ręki. Na pewno na szybkie wsparcie mogą liczyć osoby, które potrzebują wymienić szybkę w iPhone lub baterię. Jeśli serwisanci nie mają kolejki i dysponują wolnym czasem, to usługę mogą zrealizować nawet w ciągu pół godziny. Bardziej wymagającymi zadaniem jest naprawa urządzenia po zalaniu, ponieważ w tym przypadku trzeba iPhone'a osuszyć, oczyścić i zająć się odzyskiwaniem danych. Więcej uwagi wymaga również naprawa gniazda zasilania, jak i wymiana tylnego szkła, gdzie do naprawy wykorzystuje się laser, by w nieinwazyjny sposób zdemontować uszkodzone szkło.