Program wymiany modulu wyświetlacza w telefonach iPhone X z powodu problemów z funkcją dotykową

Dotknęły Cię problemy z ekranem iPhonea X? Możliwe, że kwalifikujesz się do programu wymiany modułu wyświetlacza. Zastanawiasz się, o czym dokładnie mowa? Poniższy tekst może okazać się dla Ciebie skarbnicą wiedzy, dlatego zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!


Dotknęły Cię problemy z ekranem iPhonea X? Możliwe, że kwalifikujesz się do programu wymiany modułu wyświetlacza. Zastanawiasz się, o czym dokładnie mowa? Poniższy tekst może okazać się dla Ciebie skarbnicą wiedzy, dlatego zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

Problemy z funkcją dotykową wyświetlacza – czym są spowodowane?

 

Ekran dotykowy w iPhoneach X to główny środek ich obsługi, więc kiedy zaczyna pojawiać się problem z funkcją dotykową, nie możemy korzystać z danego urządzenia. Na podstawie ustaleń firmy Apple, w niektórych iPhoneach X mogą występować problemy z funkcją dotykową na wyświetlaczu wskutek usterki. Za takie problemy może odpowiadać awaria podzespołu w module wyświetlacza. Po czym dokładnie poznamy, że mamy do czynienia z tego typu usterką? Jak sobie z nią poradzić? Sprawdzamy!

 

Problemy z funkcją dotykową wyświetlacza – czym się objawia?

 

Po czym dokładnie poznamy, że dosięgnęły nas problemy z funkcją dotykową wskutek awarii podzespołu w module wyświetlacza w telefonach iPhone X? Jakie sygnały nie powinny umknąć naszej uwadze? Na pewno nie powinniśmy bagatelizować tego, gdy wyświetlacz lub jego część w iPhone X nie będzie reagowała. Również przerwy w reakcji na dotyk mogą świadczyć o usterce. Na tym jednak koniec, ponieważ również w przypadkach, gdy wyświetlacz reaguje pomimo tego, że nie został dotknięty, może świadczyć o problemie.

 

Problemy z funkcją dotykową wyświetlacza – co robić?

 

Co robić, gdy okaże się, że problem dotyczy również naszego iPhonea X? Jakie kroki podjąć, by przywrócić iPhonea do pełnej sprawności? Praktyka pokazuje, że co niektórzy próbują napraw we własnym zakresie, lecz takie zwykle nie kończą się zbyt dobrze. Co więcej, jeśli nasze urządzenie spełnia kryteria i kwalifikuje się do naprawy, to możemy liczyć na bezpłatną wymianę modułów wyświetlacza przez firmę Apple lub Autoryzowany Serwis Apple. Wnioskować zatem możemy, że sami nie powinniśmy podejmować żadnych działań, bo możemy narazić się na jeszcze większe uszkodzenia i doprowadzić do tego, że nie zostanie nam udzielone wsparcie. Co ważne, program ten nie obejmuje ten tylko iPhonea X. Oznacza to, że każdy, kto jest użytkownikiem  innych modeli iPhoneów nie ma powodów do zmartwień, ale również nie kwalifikuje się do programu. To jednak nie wszystko, ponieważ jeśli z własnej winy doprowadzimy do uszkodzenia wyświetlacza, w tym np. do jego stłuczenia, to nie mamy szans na darmową naprawę. Program dotyczy tylko danej naprawy.

 

Proces serwisowania – jak się do niego przygotować?

 

Przed serwisowaniem zaleca się odpowiednie przygotowanie telefonu iPhone X. Co to oznacza? Jeśli chcemy zapewnić skuteczną ochronę cennych informacji, powinniśmy utworzyć backup telefonu w iTunes lub iCloud. Utworzenie backupu telefonu iPhone X sprawi, że wykonamy kopię zapasową wszystkich zapisanych informacji. Dzięki temu nie utracimy cennych danych i będziemy mogli je ponownie wykorzystać po naprawie. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań zawsze możemy skontaktować się ze Wsparciem Apple, które służy swoim fachowym wsparciem. 

 

Proces serwisowania 

 

Aby zapewnić sobie odpowiednie wsparcie w naprawie usterki, konieczne jest oddanie go do serwisu. Wybór oczywiście nie powinien być przypadkowy, ponieważ od tego, gdzie oddamy iPhonea X zależy, czy nasze urządzenie zostanie przywrócone do dawnej sprawności. Dlatego, zanim oddamy telefon do konkretnego serwisu, warto upewnić się, że mamy do czynienia z profesjonalnym serwisem iPhone.

 

A jak wygląda sam proces serwisowania? Zanim fachowcy przystąpią do czynności serwisowych, podejmą kroki mające na celu ustalenie, czy nasz iPhone spełnia kryteria programu. W przypadku, gdy zostaniemy zakwalifikowani do danego programu, przejdą do czynności serwisowych, czyli do wymiany modułu wyświetlacza. Jeśli w trakcie czynności okaże się, że iPhone X będzie miał uszkodzenia zmniejszające możliwość realizacji naprawy, w tym np. będziemy mieli do czynienia z pękniętym ekranem, to zanim serwisanci zabiorą się za wymianę modułu wyświetlacza, będą musieli podjąć się naprawy ekranu. W takich przypadkach musimy liczyć się z konsekwencjami dodatkowych napraw, więc efektem tego może być naliczenie pewnych opłat, ponieważ one nie podlegają programowi oferowanemu przez Apple.

 

Program wymiany modułu wyświetlacza w telefonach iPhone X – dodatkowe informacje

 

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o programie wymianie modułu wyświetlacza w telefonach iPhone X? Jakie informacje nie powinny umknąć naszej uwadze? Powinniśmy wiedzieć, że firma Apple może ograniczyć możliwość korzystania z danego programu do kraju lub regionu, w którym urządzenie zostało pierwotnie kupione. I tak w sytuacji, gdy telefon iPhone X został przez nas zakupiony w krajach członkowoskich EOG, to program wymiany modułu wyświetlacza będzie dostępny tylko w krajach członkowskich EOG. Co więcej, mamy do czynienia z programem, który nie rozszerza standardowego zakresu gwarancji na iPhone X. Warto również wspomnieć, że osoby, które dotknął ten problem, a zdążyły wykonać wymianę modułu wyświetlacza we własnym zakresie i poniosły z tego tytułu koszty, mogą skontakować się z firmą Apple w sprawie ich zwrotu.