Zbita Szybka

Zbita szybka iPhone


Możliwości naprawy zbitej szybki w iPhone

Trzeba powiedzieć sobie szczerze, że wszystkie sprzęty od firmy Apple są niezwykle solidne, jednak nie jest to oznaka tego, że są także niezniszczalne. Bez wątpienia jednym z najczęstszych uszkodzeń w tych smartfonach jest zbita szybka. Tak naprawdę nie potrzeba wiele, bo wystarczy tylko, że telefon spadnie nam na ziemię i już mamy problem. Często zdarza się tak, że po takim uszkodzeniu zbita jest tylko sama szybka, jednak w niektórych przypadkach niestety nie możemy dalej korzystać z telefonu. Taką zbitą szybkę da się, jednak szybko wymienić – nawet samemu. Zatem jak to zrobić?

Jak naprawić szybkę w iPhone?

Zanim sobie powiemy o samej wymianie to warto dodać, że dobrym pomysłem jest posiadanie szkła hartowanego na ekranie. Nawet w razie upadku uszkodzone zostanie właśnie wspomniane szkło, a nie ekran. Za takie szkło zapłacimy zdecydowanie mniej niż za wymianę wyświetlacza na nowy. Miejmy na uwadze to, że jeśli chodzi o nowsze modele iPhone to naprawa nie jest wcale tania, dlatego tym bardziej warto zaopatrzyć się w szkło hartowane. Czasami jednak tego nie unikniemy i po upadku mamy zbitą szybkę. Jak wcześniej było wspomniane opcje są dwie – pęknięta tylko szybka oraz brak możliwości używania telefonu przez niedziałający dotyk. Sama zbita szybka to bez wątpienia jedna z najczęstszych awarii w iPhone, jednak także najłatwiejsza do naprawy. Gorzej jest wtedy, gdy uszkodzony zostanie wyświetlacz – wtedy ekran jest czarny. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku najlepiej jest jak najszybciej dokonać naprawy, ponieważ nawet wtedy, gdy uszkodzona jest tylko szybka to, jeśli będziemy korzystać z telefonu w takim stanie, wówczas uszkodzeniu może ulec także wyświetlacz, a chyba nikt tego nie chce.

Jak i gdzie wymienić zbitą szybkę?

Możliwości naprawy jest kilka. Oto one:

- oddać nasz telefon na gwarancję do autoryzowanego serwisu Apple,

- zdecydować się na naprawę w sprawdzonym serwisie pogwarancyjnym,

- wymienić szybkę samemu przy użyciu odpowiednich narzędzi.

Często ludzie decydują się na autoryzowany serwis. Wtedy wykonywana jest diagnoza czy uszkodzeniu nie uległ także sam wyświetlacz i jest to wszystko wyceniane – czasami może być to drogie. Jeśli się na to zdecydujemy to pamiętajmy, że czasami taka naprawa może potrwać nawet kilka dni. W autoryzowanym serwisie zapewne zapłacimy sporo, ponieważ zawsze do kosztów części doliczany jest jeszcze czas pracy pracownika. Właśnie z tego względu wiele osób decyduje się na samodzielną wymianę szybki w iPhone. Musimy jednak wtedy pamiętać, aby korzystać ze sprawdzonych narzędzie naprawczych, które nie uszkodzą ani nie porysują naszego telefonu, a skutecznie pomogą nam w jego rozkręceniu. Jeśli zobaczymy na ekranie pęknięcie i jesteśmy zdecydowani na samodzielną wyminę szybki to warto pamiętać o tym, że najlepiej korzystać tylko ze sprawdzonych części.

Wymiana szybki w iPhone – samodzielnie

W zasadzie nie jest to wielki problem, jeśli posiadamy odpowiednie narzędzia. Najlepiej jednak wymienić szybkę wraz z ekranem, ponieważ przez zbitą szybkę często uszkodzony jest także sam ekran. Zanim zaczniemy cokolwiek robić to należy zawsze w pierwszej kolejności wyłączyć telefon. Jeśli tego nie zrobimy to możemy zaszkodzić jeszcze bardziej. Sam proces wymiany w dużym stopniu uzależniony jest od modelu danego telefonu – w iPhone 6 jest to zdecydowanie łatwiejsze niż w nowszych modelach. Zatem jak wygląda to po kolei:

W pierwszej kolejności przy pomocy śrubokrętów trzeba odkręcić śruby, które przytrzymują obudowę. Warto użyć przyssawki, aby było nam łatwiej otworzyć telefon. Montujemy ją na telefonie, a następnie przy pomocy specjalnego otwieraka podważamy klapę i otwieramy cały telefon. Jeśli jest to iPhone 7 powinniśmy pamiętać, że są tam dodatkowe śrubki przytrzymujące całość. Najlepiej być w całej tej czynności bardzo delikatnym, aby niczego nie uszkodzić. Kolejnym krokiem jest odpięcie wszystkich wtyczek od ekranu przy pomocy podłużnego otwieraka. Musimy również wymontować przycisk ”HOME” i następnie zamontować go w nowym ekranie. Jeśli będziemy w tym wszystkim precyzyjni i delikatni to nie powinniśmy mieć z tym większych problemów i raczej niczego więcej nie uszkodzimy.

Jaki jest koszt wymiany zbitej szybki w iPhone?

Cena zawsze uzależniona jest od danego modelu telefonu – im jest on nowszy, tym więcej zapłacimy oraz od tego czy takiej wymiany chcemy wykonać samodzielnie przy pomocy specjalnych zestawów naprawczych czy też w serwisie.

- iPhone 6 – jeśli chcemy kupić zestaw do samodzielnej wymiany to zapłacimy za niego mniej niż 200 zł, a z kolei w serwisie to koszt minimum 300 zł,

- iPhone 6s – tutaj zestaw naprawczy także będzie kosztował mniej niż 200 zł, a w serwisie ceny zaczynają się od 350 zł,

- iPhone 7 – w tym przypadku w serwisie zapłacimy minimum 400 zł, a jeśli chcemy zrobić to samemu, wówczas za zestaw naprawczy zapłacimy niecałe 250 zł.

Jak zatem widać – im nowszy mamy model telefonu, tym więcej zapłacimy za wymianę szybki w iPhone. Samodzielna wymiana z kolei nie jest wcale aż tak bardzo skomplikowana.