Znajdź mój iPhone

Find My iPhone - Znajdź mój iPhone


Znajdź mój iPhone – jak działa oraz jak włączyć?

Zapewne wiemy o tym, że czasami zdarza się na sytuacja w której zgubimy nasz telefon lub zostanie on ukradziony. Oczywiście jest to rzadkie zjawisko, jednak wcale nie oznacza tego, iż nigdy więcej nie zobaczymy urządzenia na oczy. W przypadku, gdy posiadamy taki telefon jakim jest iPhone jego odnalezienie jest jak najbardziej możliwe. Posłuży nam do tego usługa ”Znajdź mój iPhone”. Jak ją włączyć?

Włączanie i obsługa usługi ”Znajdź mój iPhone”

Jeśli chcemy ją uruchomić to w pierwszej kolejności musimy wejść w ustawienia, a następnie wyszukać zakładkę ”iCloud”. Jeśli już w nią wejdziemy to następnie musimy zjechać na sam dół i odszukać pole ”Znajdź mój iPhone”. Teraz musimy sprawdzić czy usługa ta jest włączona. Jeśli tak to jak najbardziej możliwe jest namierzenie naszego urządzenia – możemy zrobić to na dwa sposoby. Pierwszy z nich to aplikacja o takiej samej nazwie, czyli ”Znajdź mój iPhone”, a drugi to strona www.icloud.com. Zarówno w jednym i drugim przypadku wszystko działa bardzo podobnie. W pierwszej kolejności logujemy się do iCloud i włączamy aplikację ”Znajdź mój iPhone”. Jeśli już to zrobiliśmy to teraz mamy możliwość namierzenia naszego urządzenia Apple.

Co możemy zrobić po zlokalizowaniu telefonu?

W przypadku, gdy zostanie on odnaleziony mamy trzy możliwości. Pierwsza z nich to wysłanie dźwięku co jest bardzo przydatne, gdy nie wiemy, gdzie położyliśmy nasz telefon. Druga to wymazanie wszystkich danych z urządzenia, która sprawdza się zazwyczaj wtedy, gdy wiemy o tym, że nasz sprzęt został przez kogoś skradziony. Zdecydowanie lepiej jest mieć pewność, że ktoś posiada nasz pusty telefon niż dać mu możliwość dodatkowo wykradnięcia wszystkich danych. Trzecie opcja jest przydatna w szczególności, gdy wiemy, że nasz telefon także został skradziony, a konkretnie chodzi o całkowite zablokowanie naszego sprzętu. Dodatkowo mamy jeszcze opcję wysłania na ekran główny wiadomości przez co być może, gdy ktoś okaże się miły to nasz telefon zostanie nam zwrócony, jednak niestety szansa na to jest raczej niewielka.

O czym należy pamiętać?

Na sam koniec dodajmy jeszcze, że warunkiem koniecznym działania wspomnianej usługi jest aktywne połączenie Internetowe w urządzeniu, które zostało nam ukradzione czy też, które zgubiliśmy. W przeciwnym wypadku jego namierzenie niestety nie będzie możliwe. Co więcej warto zadbać o to, aby taka usługa zawsze była włączona na naszym urządzeniu, ponieważ tylko wtedy możliwe jest jego ewentualne odnalezienie w przypadku kradzieży czy zgubienia.