Dlaczego sprzęt od Apple jest drogi i co tak naprawdę wpływa na jego cenę?

Dlaczego sprzęt od Apple jest drogi i co tak naprawdę wpływa na jego cenę?

czytaj też artykuł

Jak działa Apple Pay >

Patrząc na ceny sprzętu Apple w naszym kraju, nie można nie odnieść wrażenia, że jest drogo, a nawet bardzo drogo. Czy to ma jakieś konkretne uzasadnienie, czy może po prostu amerykański producent sprzętu z nadgryzionym jabłkiem chce zwyczajnie zarobić i dlatego tak mocno winduje ceny?

To po prostu działa!

Tak większość użytkowników opisuje swoje codzienne korzystanie z urządzeń od Apple. Dzięki temu, że ten producent ma w swojej ofercie kilka modeli różnych urządzeń, to zdecydowanie łatwiej jest zadbać o to, aby odpowiednio zoptymalizować pod nich swoje oprogramowanie. I tak jak Windows ma działać na tysiącach różnych konfiguracji, tak tutaj wyłącznie na sprzęcie Apple.

Po zakupie Macbooka po prostu go włączasz i to wszystko. Nie ma tam męczarni z dogrywaniem tysięcy sterowników, bo to wszystko już jest przygotowane — bez konieczności spędzania kolejnych godzin na konfiguracji.

Wysokiej jakości podzespoły i jakość wykonania sprzętu Apple

Czego nie mówić o Apple, to nie da się im zarzucić, że w swoich urządzeniach stosują kiepskiej jakości podzespoły. Zdecydowanie króluje tutaj nastawienie na to, aby sprzęt działał płynnie i nie było żadnych, nawet najmniejszych zgrzytów w działaniu.
Podobnie jest z materiałami, które użyte są do wykonania urządzeń. Obcując z telefonami Apple iPhone, komputerami, czy jakimikolwiek akcesoriami od tej firmy mamy wrażenie, że naprawdę korzystamy z marki premium. Z jednej strony płacimy niemałą cenę, ale zyskujemy pewność, że ktoś o nas zadbał i oddał w nasze ręce sprzęt pierwszej jakości.

Czy można taniej?

Jasne, że tak. Na pewno na rynku da się znaleźć podobne konfiguracje sprzętowe w niskich cenach. Jednak jak mówiliśmy, to nie tylko podzespoły wpływają na cenę urządzeń z nadgryzionym jabłkiem. Dostajemy tutaj cały ekostystem, który jest ze sobą połączony i umożliwia pracę na wielu urządzeniach równocześnie. Jeśli do tego dołożymy niezwykle powolną utratę wartości sprzętu, to otrzymujemy świetne urządzenia, które spokojnie posłużą przez kolejne lata.

Sprawdź ceny w serwisie Apple.

 

Czytaj też:

„ile kosztuje wymiana szybki w iphone 6”

„Wymiana ekranu uPhone 6s”

„Wymiana głośnika iPhone 7 i 8 – układ audio”