iPhone 12 i iPhone SE 2 – dwie premiery w 2020 roku – jakie zmiany szykuje dla nas Apple?

iPhone 12 i iPhone SE 2 – dwie premiery w 2020 roku – jakie zmiany szykuje dla nas Apple?

Według najnowszych informacji Apple planuje wypuścić pięć nowych modeli iPhone’ów w 2020 roku. Będziemy mieli nietypowo dwie premiery zamiast jednej jak do tej pory. Pierwsza premiera będzie w pierwszej połowie roku czyli wiosną, natomiast druga w drugiej połowie tradycyjnie na jesień. Nie jest to nowość w świecie elektroniki, bo tak samo robi największy konkurent Apple czyli Samsung dzieląć premiery linii S i Note na osobne daty w kalendarzu. Czytaj też Porównanie iPhone 11 Pro i Samsung Galaxy S10+.

iphone 12, premiera 2020r nowy iphone 12 pro
iPhone 12 Pro

Czego możemy się spodziewać w 2020 roku? Jakie będą nowe modele iPhone w roku 2020?

  • iPhone’a SE 2  LCD (4,7 cala)
  • iPhone 12 OLED (5,4 cala)
  • iPhone 12 OLED (6,1 cala)
  • iPhone 12 PRO OLED (6,1 cala)
  • iPhone 12 PRO Max OLED (6,7 cala)

Czym różni się iPhone SE2 od iPhone 12?

Wszystkie cztery zaawansowane modele iPhone 12 będą obsługiwać 5G z modemem Qualcomm X55, iPhone SE 2 nie będzie miał możliwości obsługi 5G, ma za to przypominać w wyglądzie iPhone’a 8, w tym 4,7-calowy wyświetlacz z ramkami i przyciskiem domowym Touch ID, ale z szybszym układem A13 i 3 GB pamięci RAM. Według Kuo urządzenie będzie nadal miało tylny aparat z jednym obiektywem, podobnie jak oryginalny iPhone SE i iPhone 8. Natomiast iPhone z linii 12 będą już miały na wyposażeniu dużo lepszy aparat z dwoma obiektywami. Linia najlepszych telefonów Pro będzie dysponowała aparatem z potrójnym obiektywem. Jak widać będziemy mieli premiery aż pięciu nowych modeli iPhone. 

premiera iphone se 2, nowy iphone 2020r.
iPhone se 2

Czytaj też: iPhone Air i iPhone SE 2 – nowe modele Apple iPhone, premiera, ceny, nowości

5 nowych modeli iPhone w 2020 roku

Dla niektórych może wydawać się to dziwne, może troche komplikować dotychczasową strategię Apple jednak nałożyły się w jednym roku wszystkie kontynuacje poprzednij linii telefonów i musiały skumulować się właśnie w roku 2020. Jednak inne informacje wskazują na to, że od przyszłego roku będzie to już norma i w roku 2021 również będziemy mieli dwie premiery, na wiosnę i na jesień. Można przypuszczać, że Apple chce stać się bardziej dostępny dla szerszsego grona odbiorców dając większy wybór modeli, co wiąże się z większym zakresem cenowym. Wiosną będziemy mogli kupić tańsze modele iPhone czyli iPhone SE 2 i iPhone 12 natomiast jesienią będziemy mogli wyposażyć się w topowe modele z najlepszym opsrzętem czyli iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max. Niektórzy mogą uważać, że zakup iPhone teraz będzie dużo bardziej skomplikowany jednak z patrząc na to z drugiej strony może być właśnie dużo łatwiejszy ze względu na lepszą możliwość dobrania idealnego modelu dla siebie. Pozostaje nam tylko czekać do wiosny na nowe premiery.

 

 

Podobne artykuły:

Apple MacBook – co nowego dla fanów marki?

Czy najnowszy iPhone 11 oraz iPhone 11 PRO zdały egzamin

MacBook Pro 16” + zasilacz USB-C 96 WAT dostępny osobno za 79 USD. Nowy MacBook Apple