iPhone nie działa po aktualizacji iOS 11,3. Co zrobić kiedy ekran nie reaguje po update do systemu iOS 11.3

iPhone nie działa po aktualizacji iOS 11,3. Co zrobić kiedy ekran nie reaguje po update do systemu iOS 11.3

 

Wiele osób posiadających iPhone lub iPad doświadczyło problemu z wyświetlaczem poaktualizacji systemu. Wyświetlacz nie reaguje na stuknięcie ani dotyk, ekran nie działa, a urządzenie jest zablokowane i zasadniczo nie nadaje się do użytku. Usterka wydaje się poważna i trudna do naprawienia, jednak rozwiązanie problemu jest dość proste. Inaczej sprawa wygląda jeżeli ekran został uszkodzony, rozbity i cały wyświetlacz jest zniszczony. Wtedy naprawa zajmuje trochę wiecej czasu i neistety pochłonie więcej pieniędzy ze względu na wymianę całego wyświetlacza. Uszkodzone telefony wyświetlają mały migający szary pasek na górze ekranu. Wygląda to trochę jak statyczny old-schoolowy telewizor. Dodatkowo ekran może całkowicie przestać reagować na dotyk. Problem może być sporadyczny, ponieważ niektórzy użytkownicy twierdzą, że pojawia się tylko przy pierwszym uruchomieniu urządzenia, a następnie znikają po około minucie. Są jednak różne przypadki i czasami ekran nie działa dłużej.

Wyświetlacz oryginalny czy zamiennik

W pierwszej chwili może wydawać się, że problem ten jest związany z użyciem ekranów nieoryginalnych, uważa się, że powodują najwięcej problemów i usterek w smartfonach, jednak nie do końca jest to prawda. Okazuje się jednak, że niektóre iPhone’y, którym zostały wymienione oryginalne wyświetlacze również na oryginalne w autoryzowanych serwisach, również mają problem z automatyczną regulacją jasności od momentu aktualizacji do systemu iOS 11. Z kilkuletniego doświadczenia wiemy, że to nie jest pierwszy raz, gdy Apple przestał obsługiwać dotyk działający na naprawionych iPhone’ach. W 2017 r. Notatki wydane z aktualizacją iOS wyjaśniły, że części zamienne innych firm mogą nie działać poprawnie. Apple wydało aktualizację tydzień później, która rozwiązała ten problem. Mając to na uwadze, może się zdarzyć, że aktualizacja systemu iOS może rozwiązać problem z Twoim ekranem – od tego czasu Apple uruchomiło system iOS 12 , a iOS 13 będzie dostępny dla wszystkich jesienią 2019 roku.

jak wymienic ekran w iphone X, wymiana szybki iphone x

Czytaj Porównanie wyświetlaczy w iPhone Xs, Xs Max, Xr – Liquid i Super Retina HD, Multi-Touch, HDR

Problem z ekranem w iPhone X przy niskich temperaturach

Wydaje się, że dzisiaj nie ma czego się obawiać, ponieważ letnia temperatura nas rozpieszcza, jednak zima przyjdzie już niedługo i mogą zacząć pojawiać się problemy z ekranem w iPhone X. Usterka objawia się w ten sposób, że ekran iPhone X nie reaguje na dotyk w niskich temperaturach bliskich 0 st. C, co jest dość złą wiadomośćią, ponieważ zimą mamy często temperatury poniżej -10st. C. Apple potwierdziło problem, który najczęściej ujawnia się po „szybkiej zmianie” temperatury. Następnie firma wydała poprawkę oprogramowania, aby rozwiązać problem.

Jak naprawić ekran w iPhone

  1. Sprawdź czy ekran nie działa cały czas czy tylko w niektórych momentach np. kiedy korzystasz z konkretnej aplikacji.
  2. Sprawdź czy masz mokre palce. Wytrzyj palce, powodem może być wilgoć lub zabrudzenie.
  3. Funkcja dotyku nie będzie działać kiedy używasz rękawiczek. Nie wszystkie rękawiczki są dobre do ekranów dotykowych.
  4. Sprawdź czy ekran nie działa po zdjęciu osłony ekranu jeżeli taka jest nałożona.
  5. Przetrzyj delikatnie ekran miękką szmatką, tak aby nie uszkodzić powierzchni.
  6. Sprawdź ustawienia czułości 3D Touch.
  7. Zresetuj telefon – wciśnij okrągły przycisk Home i przycisk On / Off przez około 10 sekund.
  8. Sprawdź czy masz zainstalowane aktualizacje systemu.

Czytaj Wymiana wyświetlacza i szybki przedniej i tylnej iPhone – kompleksowy Cennik 

Koszt wymiany szybki w iPhone

Jeżeli żadna z tych wskazówek nie rozwiązała problemu lepiej oddać telefon do serwisu lub w samodzielnie przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych i sprawdzić czy problem nadal występuje. Jeżeli i to nie pomogło może być konieczna wymiana ekranu. Tutaj sprawdzisz ceny wymiany szybki w iPhone. Ceny wymiany całości czyli szybki i wyświetlacza wahają sie od 149zł do nawet 1799zł. W modelach od X w górę ceny wymiany zaczynają się od 999zł. Cena wymiany wyświetlacza zależy w głównej mierzu od poziomu trudności samej wymiany, od technologii wyświetlacza oraz od jego rozmiaru. W największych ekranach np iPhone Xs Max koszt wymiany będzie wyższy.

 

Wymiana zbitej szybki iPhone 6+ – 249zł

Wymiana zbitej szybki iPhone 7 – 299zł

Wymiana zbitej szybki iphone 8 – 349zł

Wymiana zbitej szybki iPhone X – 999zł

Wymiana zbitej szybki iPhone Xs – 1499zł