Jak może wyglądać nowy iPhone XR2? Podwójna kamera, nowy design – wrzesień 2019r.

Jak może wyglądać nowy iPhone XR2? Podwójna kamera, nowy design – wrzesień 2019r.

 

Jesienią firma Apple wprowadza na rynek nowe modele iPhone’a. Najprawdopodobniej Apple zdecyduje się zaprezentować nowy model XR we wrześniu. Możliwe, że pojawi się w sklepach nieco później, niż flagowe modele np. w październiku. iPhone XR miał stać się poniekąd następcą modelu SE, co nie do końca się udało. Obecna generacja iPhone’a XR (2018) zaczyna się w Polsce od 3729 zł (749 dolarów) za wersję z 64 GB wbudowanej pamięci masowej. Pośredni model oferujący 128 GB kosztuje 3999 zł (799 dolarów), a za najdroższą konfigurację z 256 GB zapłacimy 4479 zł (899 dolarów). Nie wiemy jakiej spodziewać się ceny za iPhone XR2, ale pewnie przekroczy 4000 zł.

iPhone XR2 z podwójną kamerą

Ma on posiadać przeprojektowaną tylną kamerę z dwoma obiektywami umieszczonymi na kwadratowym wybrzuszeniu. W sieci pojawiło się wideo prezentujące atrapę tego modelu. Nie znajdujemy dobrego wyjaśnienia dlaczego podwójna kamera miałaby wyglądać właśnie tak, a nie po prostu tak, jak dotychczas w modelach X, XS i XS Max. Możliwe, że inna konstrukcja obiektywów tego wymaga, ponieważ ma to być inna optyka niż w poprzednich iPhone’ach. Obecnie iPhone XR posiada tylko jeden obiektyw tylnej kamery. Pierwsze rendery iPhone XI wzbudziły sporo emocji, nie spodobały się publiczności.

Czytaj „Jak nie uszkodzić telefonu na wakacjach”

Najtańszy iPhone 2019 r.

iPhone XR2 ma być najtańszym produktem w tegorocznej linii smartfonów od Apple. iPhone XR2 wypada równie fatalnie, co jego droższe rodzeństwo, to kolory dodają mu nieco uroku. Blog Macotakara potwierdza, że w tegorocznej edycji zabraknie wariantów kolorystycznych: koralowego i niebieskiego. Co ciekawe nowy model telefonu Apple będzie dostępny w neonowych kolorach (fioletowy i zielony) czego nie było do tej pory.Nowy iPhone XR2 miałby doczekać się nieco większej baterii o pojemności 3110 mAh. Jest to około pięć procent więcej od zeszłorocznego modelu (tam znalazła się bateria o pojemności 2942 mAh). Plotki już teraz donoszą o tym że w iPhone Xr2 miałby znaleźć się układ A13 7nm od Apple. Amperex Technology Limited miałby już rozpocząć produkcję wspomnianych baterii dla następcy iPhone’a Xr. Jako ciekawostkę można mieć na uwadze, że to ta sama firma, która odpowiedzialna jest za… tę dobrą partię akumulatorów, które trafiły do (nie)sławnego Samsunga Galaxy Note 7. Tańszy iPhone prawdopodobnie wciąż nie będzie tani.

Czytaj „Porównanie wyświetlaczy w iPhone Xs, Xs Max, Xr”