Jak skutecznie chronić ekran w iPhone i dlaczego warto stosować szkło hartowane?

Jak skutecznie chronić ekran w iPhone i dlaczego warto stosować szkło hartowane?

zbita szybka iphone, wymiana szybki iphone, wymiana wyświetlacza iphone

Telefony Apple są obecnie uważane za jedne z najlepszych, ale i należą do kategorii tych delikatniejszych. Szczególnie pod względem ekranów, które z modelu na model są wyższej jakości oraz zapewniają świetne wrażenia z użytkowania iPhone.

Dlatego warto dowiedzieć się nieco o tym, jak chronić ekran iPhone i co robić w razie, gdyby już do takowego uszkodzenia doszło. Dzięki temu skutecznie i w miarę możliwości szybko przywrócisz urządzenie do pełnej sprawności.

Wyświetlacze w najnowszych modelach iPhone

Apple zdecydowanie z modelu na model podnosi sobie poprzeczkę i daje swoim użytkownikom coraz lepsze smartfony. Nie inaczej jest w przypadku modeli iPhone XR oraz XS. Mało kto zdaje sobie sprawę, że różnią się one ekranami oraz wielkością.

W przypadku XR mamy do czynienia z ekranem o wielkości 6,1 cala typu Liquid Retina HD. Natomiast iPhone XS jest nieco mniejszy i może pochwalić się wyświetlaczem Super Retina HD o wielkości 5,8 cala. W tym drugim przypadku warto także zwrócić uwagę na nieco lepsze odwzorowanie kolorów oraz wyższą jakość wyświetlacza. Dlatego też nie należy się sugerować porównaniem w stylu mniejszy = gorszy.

Wymiana wyświetlacza iPhone – czy skomplikowana?

Wiele osób decyduje się na samodzielną wymianę uszkodzonego wyświetlacza w swoim iPhone. W zależności od modelu taka wymiana może przebiegać w różny sposób, dlatego też warto wcześniej zapoznać się z poradnikami na temat tego, jak wymienić ekran w iPhone.

Uprzedzamy przy tym, że jest to dość trudna i niezwykle delikatna operacja, dlatego też, jeśli nie masz doświadczenia, lepiej oddać telefon do serwisu. Profesjonalny serwis Apple jest w stanie dokonać wymiany wyświetlacza niekiedy nawet w 20 minut, a fachowiec zadba o to, aby wszystko przebiegło w prawidłowy sposób. Stąd też należy się zastanowić, czy faktycznie chcemy ryzykować uszkodzenie telefonu i samodzielnie wymieniać wyświetlacz.

serwis apple , serwis iphone , wymiana szybki iphone, wymiana baterii iphone

Czy szkło hartowane naprawdę chroni ekran iPhone?

Wiele osób twierdzi, że szkło hartowane na ekran iPhone nic nie daje, a jedynie psuje wrażenia estetyczne. No cóż, nie da się ukryć, że estetyka faktycznie zostaje nieco zaburzona, niemniej jednak nie możemy zgodzić się z zarzutami, że szkło nie chroni ekranu.

Wielokrotnie do naszego serwisu Apple trafiają iPhone różnego typu z uszkodzonymi ekranami. Zazwyczaj udaje się je naprawić w zaledwie 20 minut, ale nie da się ukryć, że koszt stłuczonego wyświetlacza można całkiem nieźle odczuć w portfelu. Dlatego też zalecamy w miarę możliwości używanie szkła hartowanego lub staranną opiekę nad telefonem. Dla przykłady cena dla wymiany szybki iPhone 6wynosi 249zł, awymiana szybki iPhone 5tylko 179zł i również jest wykonywana na miejscu.

Serwis Apple iPhone Autoryzowany przez MyApple

W razie, gdyby to jednak nie wystarczyło i Twój ekran iPhone uległ uszkodzeniu, to zachęcamy do skontaktowania się z naszym serwisem. Zapewniamy pełne wsparcie i pomoc w przypadku różnych uszkodzeń telefonów od Apple.

Sprawdź Cennik w Serwis Apple Warszawa oraz Serwis iPhone Wrocław.

.

Czytaj też artykuł:

Jak wymienić wyświetlacz w iPhone X >

„iPhone porównanie aparatów iPhone 7 i iPhone 8”

„iPhone 6s pojemność baterii – objawy zużycia baterii”