Konferencja Apple 25.03.2019 r. – co nowego dowiemy się o produktach i usługach Apple?

Konferencja Apple 25.03.2019 r.
– co nowego dowiemy się o produktach i usługach Apple?

Po dzisiejszej konferencji Apple nie do końca jeszcze wiemy czego można się spodziewać. Premiery nowych iPhone’ów mamy za sobą, a kolejne są planowane dopiero na wrzesień 2019 r. Co dla nas szykuje Apple w tym roku poza nowymi modelami iPhone?

Mogliśmy zaobserwować ostatnio wprowadzanie nowych modeli seriami i w większej ilości niż zwykle. W tamtym roku dostaliśmy iPhone Xr, Xs i Xs Max, a już planowane są następne. Odświeżenie iMac’ów, nowych słuchawek AirPods 2 i nowy iPad Air sprawia wrażenie jakby Apple przygotowywało swój sprzęt pod nową usługę VOD dla lepszego oglądania filmów w najwyższej jakości.

VOD, Netflix, Amazon

Duży nacisk Apple przeniesie na usługi zamiast na produkty. VOD będzie miało teraz coraz większe znaczenie. O VOD mówilo się już dużo wcześniej jednak usługa nie zdążyła jeszcze tak bardzo stać się popularna i nie każdy z niej korzystał. Mógł do tego przyczynić sie duży sukces Netflixa, który zbiegł się w tym samym czasie oraz niska cena usług z możliwością podziału rachunku na 4 osoby. VOD może być lepszą alternatywą ze względu na lepsze filmy. Apple zamówiło filmy z górnej półki najlepszych reżyserów, a dostęp będzie jeszcze łatwiejszy. Nie wiemy jeszcze czy VOD będzie dostępne w Europie czy tylko w USA.

Apple News Premium

Podobny dylemat mamy w przypadku usługi Apple News Premium, która daje dostęp do artykułów, czasopism, gazet, dzienników za jednorazową opłatę. Wiemy tylko, że Apple stawia wysokie oczekiwania względem wydawców chcąc zachować bardzo duży udział w wpływów dla siebie. Z najnowszych danych wynika, że z Apple News korzysta ponad 90 milionów użytkowników, co jest całkiem niezłym wynikiem jeżeli brać pod uwagę, że każda osoba musi opłacić abonament, aby mieć dostęp do Newsów. Apple News nie jest jeszcze dostępne w Polsce i na tą chwilę nie wiemy czy w ogóle będzie.

ARTYKUŁ: Kiedy będzie premiera nowego iPhone 11?
ARTYKUŁ: iPhone X czy iPhone Xr? Który lepszy?

Poniedziałkowa konferencja Apple – czego możemy się spodziewać

Apple jak zawsze nas zaskakuje i tym razem nie wiemy czego spodziewać się po dzisiejszej (25.03.2019 r.) konferencji Apple. Tak jak w przypadku poprzednich konferencji myśleliśmy, że Apple pokazało już wszystko i nie ma się czym pochwalić tak jest i tym razem. Z ostrożnym nastawieniem po cichu spodziewamy się czegoś ciekawego i nowości, o których nikt nie pomyślał, jednak podejrzewamy, że konferencja pójdzie bardziej w stronę nowych usług i możliwości niż nowych produktów.

.

PORADNIK | SKLEP | SERWIS | KONTAKT