Od czego zależy zużycie baterii w telefonie – objawy zużycia oraz jak dbać o baterię w telefonie, aby służyła jak najdłużej?

Od czego zależy zużycie baterii w telefonie – objawy zużycia oraz jak dbać o baterię w telefonie, aby służyła jak najdłużej?

Nie da się ukryć, że współczesne telefony naprawdę dają nam sporo możliwości. Niemniej jednak zawsze należy pamiętać, że są to przede wszystkim urządzenia elektroniczne, które z czasem się zużywają. Podobnie jest z iPhone, czy też bateriami, które odpowiadają za ich możliwie jak najdłuższe działanie.

Dzisiaj skupimy się na tym drugim aspekcie, czyli właśnie żywotności baterii. Od czego tak właściwie zależy jej wolniejsze lub szybsze zużycie oraz co robić, jak rozpoznać wadę oraz co zrobić później?

Czemu baterie w iPhone się zużywają?

Tak naprawdę odpowiedź jest taka sama, jak w przypadku każdego innego nowoczesnego telefonu. Otóż baterie są ogniwami, na które składają się katody i anody, które zanurzone są w elektrolicie. To właśnie reakcje zachodzące we wnętrzu ogniw gwarantują prawidłowy przepływ prądu.

Jednakże częste ładowanie powoduje, że w ogniwach powstają różnego rodzaju złogi. W efekcie mamy do czynienia z gorszym przepływem energii i tym samym mniejszą pojemnością baterii. Zatem procesu tego nie da się zatrzymać i w miarę użytkowania telefonu, będzie się on nasilał, powodując przy tym zużywanie się baterii.

Innym powodem mogą być skutki wynikające z nieprawidłowego użytkowania iPhone, czyli np. jego zalanie, czy też wystawianie na działanie mocnego źródła ciepła.

Klasyczne objawy zużycia się baterii w iPhone

Oczywiście pierwszym i najważniejszym objawem jest fakt, że bateria zdecydowanie szybciej się nam rozładuje. Tak jak wcześniej mogliśmy korzystać z telefonu bez ładowania przez cały dzień, tak przy zużytej baterii problemy z niskim naładowaniem mogą pojawić się nawet po zaledwie kilku godzinach.

WYMIANA BATERII IPHONE, SREWIS IPHONE

Kolejna częsta przypadłość w iPhone to fakt, że kiedy telefon jest zbyt mocno obciążony, to w przypadku, gdy bateria wykazuje wysokie zużycie, on się nam zwyczajnie będzie wyłączał.

Wymiana baterii w iPhone – samodzielnie, czy serwis?

Apple niedawno oferował opcję wymiany baterii za niższą opłatą, która wynosiła 129 zł. Takiej wymiany można było dokonać do końca 2018 roku.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że w naszym serwisie Apple nadal jest możliwa wymiana baterii w iPhone w cenie 129 zł! Dlatego, jeśli zmagasz się ze zużytą baterią w swoim iPhone, to zdecydowanie zachęcamy do sprawdzenia oferty. Dzięki temu będziesz mógł na nowo cieszyć się sprawnym technicznie telefonem. Zobacz też ceny wymiany baterii w iPhone serwisie iPhone we Wrocławiu.

Jak prawidłowo dbać o baterię w iPhone, aby zachowała żywotność?

Przede wszystkim najczęstszym błędem jest tzw. formatowanie baterii. Czyli rozładowywanie jej do 0%.

To praktyka, gdy jeszcze przed 2009 roku na rynku były dostępne ogniwa NiCd, jednak od prawie 10 lat nie ma ich już na rynku, gdyż są zakazane na terenie całej Unii Europejskiej. Dlatego po zakupie nowego iPhone nie rób czegoś takiego, ponieważ nowoczesne ogniwa litowo-jonowe wręcz nie powinny być rozładowywane do zera.

Poza tym, wbrew obiegowym opiniom, warto ładować telefon możliwe często, nawet w krótkich sesjach. Optymalne powinno być podłączenie do ładowarki wtedy, gdy bateria wykazuje około 20% naładowania, a odłączać przy około 80%.

Zobacz ile kosztuje wymiana baterii w iphone w zależności od modelu oraz wymiana szybki iphone.