Wadliwe ekrany w MacBookach Pro 2016 – z czym muszą zmagać się użytkownicy?

Wadliwe ekrany w MacBookach Pro 2016 – z czym muszą zmagać się użytkownicy?

Nie da się ukryć, że gdy rozmawia się o takich komputerach, jak MacBook Pro, to wymaga się od nich nie tylko eleganckiego designu, czy wydajności, ale również perfekcyjnego wykonania pod względem technicznym. Wszak, za ten sprzęt przyjdzie nam zapłacić znacznie więcej, niż za laptopy konkurencyjnych marek.

Jak się jednak okazuje, w MacBookach serii Pro z 2016 roku ujawniła się usterka podświetlenia ekranu. Sprawa dotyczy szczególnie tych modeli, które są wyposażone w Touch Bar.

 

Artykuł „Czy warto zainwestować w nowego MacBook Air”

Jak to się objawia?

Przede wszystkim chodzi o nierównomierne podświetlenie ekranu występujące w jego dolnej części. Wtedy też można zauważyć przestrzenie, gdzie zdecydowanie braku odpowiedniego doświetlenia.

Co jest główną przyczyną usterki ekranu w MacBooku?

Jak się okazuje, za wszystko odpowiedzialne są gorszej jakości kable, które Apple wykorzystał do połączenia matrycy oraz modułu kontrolera obrazu. Wcześniej ten problem nie występował, ponieważ zastosowane materiały były znacznie solidniejsze.

Tymczasem w wyżej opisywanym modelu, z racji że, jak to w laptopie, mamy do czynienia z wielokrotnym otwieraniem i zamykaniem klapy, to kable się przecierają.

Jak naprawić usterkę ekranu?

Dla wielu osób z pewnością niepocieszające będzie to, że awaria ujawnia się zazwyczaj dopiero po zakończeniu podstawowej gwarancji Apple.

Pozostaje więc udać się do serwisu MacBook i tam na własny koszt zlecić naprawienie usterki. Naprawa nie należy do najtańszych, gdyż kable są zintegrowane z matrycą, co powoduje konieczność demontażu niemal całej przedniej klapy laptopa.

Na ten moment nie wiadomo, jak wiele urządzeń się z tym zmaga, natomiast można przypuszczać, że pierwsze objawy zaczną pokazywać się w okolicy 2-3 lat od momentu zakupu.

Niestety Apple zdecydowanie nie dopilnowało tych elementów, przez co w urządzeniu najwyższej klasy, zdarzył się w zasadzie szkolny błąd. Bo przecież jest to jeden z kluczowych elementów, który powinien być przystosowany do intensywnej eksploatacji.

Wymiana wyświetlacza i szybki przedniej i tylnej iPhone – kompleksowy Cennik 

Aktualne ceny MacBook Pro:

  • 13-calowy MacBook Pro 2×2,3 GHz 128 GB – 6499 zł
  • 13-calowy MacBook Pro 2×2,3 GHz 256 GB – 7499 zł
  • 13-calowy MacBook Pro 4×2,3 GHz 256 GB – 8999 zł
  • 13-calowy MacBook Pro 4×2,3 GHz 512 GB – 9999 zł
  • 15-calowy MacBook Pro 6×2,2 GHz 256 GB – 11999 zł
  • 15-calowy MacBook Pro 6×2,6 GHz 512 GB – 11999 zł

 

 

 

SERWIS MACBOOK   |    WYMIANA MATRYCY MACBOOK   |   CZYSZCZENIE I KONSERWACJA MACBOOK