Wymiana kabla antenowego iPhone 6 – jak naprawić antenę Wi-Fi w iPhone 6

Wymiana kabla antenowego iPhone 6 – jak naprawić antenę Wi-Fi w iPhone 6

Naprawa Wi-Fi w iPhone

Wymiana kabla antenowego może być konieczna jeżeli nie działa Wi-Fi w telefonie lub jeżeli sygnał jest na tyle słaby, że uniemożliwia korzystanie z sieci. Wymiana nie jest trudna, a zakup nowej anteny nie jest na szczęście drogi. Warto też sprawdzić, czy problem z anteną nie jest powiązany z innymi usterkami w telefonie, może to być też zależne od innych problemów z funkcjonowaniem iPhone.

Przed rozpoczęciem demontażu wyłącz telefon i odkręć dwie śruby Pentalobe znajdujące się obok złącza Lightning.

Krok 1 – otwieranie telefonu.

Najlepszym narzędziem do otwierania telefonu jest iSlack z przyssawkami. Jeżeli nie masz iSlacka możesz użyć 1 przyssawki do podniesienia panelu przedniego, wciśnij przyssawkę tuż nad przyciskiem głównym.

Krok 2 – Podważanie obudowy.

Otwierając telefon drugim narzędziem podważ tylną obudowę oddzielając ją od wyświetlacza. Otwórz telefon pod kątem około 90 st. Kilka klipsów wzdłuż górnej krawędzi panelu przedniego tworzy częściowy zawias.

Krok 3 – Wspornik złącza akumulatora.

Odkręć 2 śruby ze wspornika złącza akumulatora. Zdejmij metalowy wspornik złącza baterii z iPhone’a. Podważ złącze akumulatora z gniazda na płycie głównej.

Krok 4 – Wykręcenie śrub od blachy zabezpieczającej taśmy wyświetlacza.

Odkręć 5 śrub wspornika kabla zespołu panelu przedniego. Zdejmij wspornik kabla zespołu panelu przedniego z płyty głównej. Odłącz aparat przedni od złącza kabla czujnika oraz odłącz kabel przycisku HOME. Odłącz kabel wyświetlacza. Odłącz kabel digitizera. UWAGA: Podczas ponownego podłączania kabla digitizera nie naciskaj środka złącza. Teraz możesz oddzielić panel przedni od tylnej obudowy.

Krok 5 – Płyta główna.

Przed działaniami na płycie głównej wyjmij kartę SIM z telefonu. Odłącz kabel złącza Lightning, a następnie odłącz złącze kabla antenowego z płyty głównej. Teraz należy odkręcić 2 śruby z górnego wspornika kabla. Odłącz złącze lampy błyskowej od gniazda, wyjmij kabel regulacji głośności i odłącz go od płyty głównej.

Krok 6 – Antena Wi-Fi.

Teraz należy odkręcić 4 śruby anteny Wi-Fi i wyjąć antenę metalowym narzędziem np. picetą, pamiętaj, aby nie robić tego gołymi palcami. Teraz odkręć dwa wkręty od wspornika uziemiającego i zdejmij go, a następnie odkręć dwie śruby mocujące kątowy wspornik karty logicznej. Jedna śruba jest umieszczona poziomo w górnej ściance bocznej iPhone’a. Teraz musisz znaleźć kabel połączeniowy anteny do płytki, odkręcić śrubę mocującą i podnieść ten kabel.

Krok 7 – Złącze kamery

Odłącz złącze kabla kamery z gniazda podnosząc je do góry z dala od płyty głównej. UWAGA: Pamiętaj, że jeżeli źle podłączysz to złącze, możesz spowodować trwałe uszkodzenie płyty głównej. Teraz odkręć śruby mocujące płytę główną z tylną obudową i ją wyjmij.

Krok 8 – Odłączenia Anteny Wi-Fi Flex

Odwróć płytę główną, aby odsłonić antenę z tyłu. Odłącz cztery złącza koncentryczne i wyjmij kabel antenowy z płyty głównej. Antena usunięta, teraz włóż nową antenę i wykonaj wszystkie kroki w odwrotnej kolejności, aby złożyć telefon w ten sam sposób.

Wymiana baterii iPhone 6s zużyta bateria

Wymiana anteny Wi-Fi Flex w iPhone 6 – podsumowanie

Pamiętaj, aby używać tych samych śrub w tych samych miejscach. Ma to znaczenie ze względu na ich różną długość, wkręcając zbyt długa śrubę możemy uszkodzić iPhone. Pamiętaj również, aby używać odpowiednich narzędzi, nie robić nic ręcznie gołymi palcami lub ewentualnie używać rękawiczek, aby nie pozostawiać tłustych śladów na elementach wewnętrznych, co może doprowadzić do uszkodzenia układu elektronicznego zakłócając przewodnictwo prądu. Jeżeli zaobserwowałeś, że iPhone ma problem z połączeniem z Internetem lub zasięg łapie dopiero blisko routera może to oznaczać, że antena Wi-Fi jest uszkodzona. Uszkodzenie zazwyczaj występuje na łączeniu z płytą główną. Powyższy poradnik pokazuje szczegółowo krok po kroku jak wymienić antenę Wi-Fi w modelu iPhone 6, jeżeli nie masz pewności lub nie chcesz sam naprawiać smartfona skorzystać z serwisu Apple. Oddając telefon do naprawy w serwisie iDoit otrzymujesz dodatkowo 3 miesięczną gwarancję na naprawę.

Zobacz też:

Wymiana szybki iPhone 6 cena >
Poradnik jak wymienić baterię w iPhone 6s >

SKLEP