Zabezpieczenie iPhone na wakacjach – jak nie uszkodzić telefonu?

Jak nie uszkodzić telefonu na wakacjach?  Zabezpieczenie iPhone na wyjazd

Wybierasz się na wakacje? Warto pomyśleć również o tym, w jaki sposób możesz zabezpieczyć swój telefon przed jego ewentualnym uszkodzeniem. Nie bez powodu niejeden serwis Apple notuje najwięcej zgłoszeń właśnie w okresie wakacyjnym. To wtedy występuje nasilenie uszkodzeń związanych np. z upadkiem iPhone, co w konsekwencji prowadzi do stłuczenia ekranu. Inni z kolei zgłaszają się z zalanymi telefonami, ponieważ przecenili wodoodporność iPhone.

Sposoby na zabezpieczenie telefonu

Wiele osób próbuje podejmować samodzielne próby naprawy iPhone, co niestety kończy się fiaskiem i niejednokrotnie prowadzi do trwałego uszkodzenia, na które nie pomoże żaden serwis iPhone. Dlatego polecamy od razu zgłosić się do specjalistów, którzy dokonają starannej diagnozy, a następnie poinformują Cię o kosztach naprawy, jak również długości jej trwania. Dobra wiadomość jest taka, że np. zbita szybka w iPhone jest naprawiana często niemal od ręki w ciągu 20-30 minut. Na wyjeździe z pewnością nie chcielibyśmy się rozstawać z telefonem na kilka dni zwłaszcza jeżeli został nam ostatni dzień urlopu i musimy wracać do domu albo mamy jeszcze dużo zdjęć do zrobienia. W lepszych serwisach mamy możliwość naprawy telefonu na miejscu bez koniecznośći długiego oczekiwania. 

Folie antyodblaskowe, futerały, szkło hartowane

Dobry futerał może uchronić telefon przed większością upadków. Nawet niezbyt elegancki i toporny może okazać się najskuteczniejszy. Mocne szkło hartowane i folia może uchronić ekran przez zarysowaniem na przykład na plaży od piasku. Wiemy, że plażując nad morzem piasek dostaje się wszędzie, mamy go nawet w kieszeni, do której później wkładamy telefon, Po kilku godzinach cały wyświetlacz może być mocno porysowany. Ważne jest również, aby chronić telefon przed słońcem. iPhone niestety nie jest fotowoltaniczny i nie naładuje się sam przez eksponowanie na promienie słoneczne, wręcz przeciwnie, mogą mu jeszcze zaszkodzić. Telefon należy chronić przed nadmiernym nagrzewaniem, warto zaopatrzyć się w specjalne folie antyodblaskowe. Podróżując po górach warto mieć przy sobie powerbank, telefon szukając zasięgu w trudno dostępnych miejscach może bardzo szybko się rozładować, a w razie nagłej zmiany pogody może okazać się bardzo przydatny. Zobacz ile kosztuje wymiana szybki w iPhone.

 

Czytaj też artykuł: „Jak skutecznie chronić ekran w iPhone i dlaczego warto stosować szkło hartowane”.