Korzystasz z wielu sprzętów od Apple? Zobacz jak ułatwić sobie codzienną pracę!

Niewątpliwą zaletą urządzeń Apple jest ich wspólny ekosystem. Można to porównać do sieci naczyń połączonych, przez które łatwo możemy przesyłać, czy udostępniać pliki. Jak możesz wykorzystać te funkcje na co dzień, aby jeszcze mocniej ułatwić sobie pracę?


Continuity – czyli zacznij na iPhone, a skończ na macu

Być może nazwa tej funkcji dla niektórych może być niezbyt znajoma, natomiast Continuity to nic innego, jak jedna nazwa dla całego zestawu funkcji, a konkretnie

Handoff

Instant Hotspot

Połączenia telefoniczne

SMS

Pozwala ona na płynne przechodzenie pomiędzy iPhone’em, iPadem, i Makiem, jak również używanie tych urządzeń jednocześnie.

Wraz z systemem Mac OS Mojave została również zaimplementowana niezwykle ciekawa opcja, którą jest wklejanie obrazków, zdjęć i skanów bezpośrednio z telefonu.

Wystarczy tylko kliknąć prawym przyciskiem np. w Keynote, wybrać Zaimportuj z iPhone, a następnie Zrób zdjęcie, a na naszym telefonie lub iPadzie automatycznie otworzy

się aplikacja aparatu. Kiedy zrobisz zdjęcie lub zeskanujesz dokument, znajdzie się on automatycznie w prezentacji. Proste?

Porządkowanie pulpitu

Jedną z nowych funkcji w najnowszej wersji systemu Mac OS Mojave wprowadzono również tzw. stosy. Komputer sam grupuje pliki na pulpicie wg ich rodzaju.

Po kliknięciu w dany stos, można zobaczyć np. wszystkie zebrane obrazki. Zdecydowanie pozwala się to uwolnić od chaosu, który tak często panuje na naszych pulpitach.

Tryb ciemny w Mac OS Mojave

Dla niektórych może się to wydawać nic wielkiego, natomiast tryb ciemny to zdecydowane ułatwienie nie tylko dla tych osób, które mają takie upodobania, ale również często pracują w nocy.

Mało tego, wprowadzono również dynamiczne biurko, gdzie tapeta zmienia się wraz z kolejnymi porami dnia. Warto przetestować, szczególnie jeśli wolisz ciemniejsze barwy.

Odkrywaj samodzielnie!

Zdecydowanie polecamy przetestowanie nie tylko wyżej wymienionych funkcji, ale również testowanie nowych, ponieważ z pozoru drobne rzeczy, często mocno ułatwiają pracę,

tym bardziej, w ekosystemie Apple.