Continuity – czyli zacznij na iPhone, a skończ na macu
Być może nazwa tej funkcji dla niektórych może być niezbyt znajoma, natomiast Continuity to nic innego, jak jedna nazwa dla całego zestawu funkcji, a konkretnie
Handoff
Instant Hotspot
Połączenia telefoniczne
SMS
Pozwala ona na płynne przechodzenie pomiędzy iPhone’em, iPadem, i Makiem, jak również używanie tych urządzeń jednocześnie.
Wraz z systemem Mac OS Mojave została również zaimplementowana niezwykle ciekawa opcja, którą jest wklejanie obrazków, zdjęć i skanów bezpośrednio z telefonu.
Wystarczy tylko kliknąć prawym przyciskiem np. w Keynote, wybrać Zaimportuj z iPhone, a następnie Zrób zdjęcie, a na naszym telefonie lub iPadzie automatycznie otworzy
się aplikacja aparatu. Kiedy zrobisz zdjęcie lub zeskanujesz dokument, znajdzie się on automatycznie w prezentacji. Proste?
Porządkowanie pulpitu
Jedną z nowych funkcji w najnowszej wersji systemu Mac OS Mojave wprowadzono również tzw. stosy. Komputer sam grupuje pliki na pulpicie wg ich rodzaju.
Po kliknięciu w dany stos, można zobaczyć np. wszystkie zebrane obrazki. Zdecydowanie pozwala się to uwolnić od chaosu, który tak często panuje na naszych pulpitach.
Tryb ciemny w Mac OS Mojave
Dla niektórych może się to wydawać nic wielkiego, natomiast tryb ciemny to zdecydowane ułatwienie nie tylko dla tych osób, które mają takie upodobania, ale również często pracują w nocy.
Mało tego, wprowadzono również dynamiczne biurko, gdzie tapeta zmienia się wraz z kolejnymi porami dnia. Warto przetestować, szczególnie jeśli wolisz ciemniejsze barwy.
Odkrywaj samodzielnie!
Zdecydowanie polecamy przetestowanie nie tylko wyżej wymienionych funkcji, ale również testowanie nowych, ponieważ z pozoru drobne rzeczy, często mocno ułatwiają pracę,
tym bardziej, w ekosystemie Apple.