Nowy iPhone SE 2020r. - co nowego prezentuje nam Apple

Nowy iPhone SE 2020r. - co nowego prezentuje nam Apple. Czym może wyróżnić się nowy model iPhone SE? Czy jest to najtańszy model iPhone?


iPhone SE 2020r.

Fani marki z nadgryzionym jabłkiem znowu mają powody do zadowolenia. Już w maju w swoje ręce dostaniemy nowiutkiego iPhone Se 2020. Telefony z tej serii mimo trochę słabszych podzespołów od swoich flagowych kolegów zdecydowanie dają radę. Czy warto się zainteresować tym smartfonem? Osobiście uważam, że tak. Cena za ten model to 2199 zł za wersję 64 gb. Jak na tę firmę i te parametry to dobra cena. Za iPhone Se z 2016 roku w czasie premiery musieliśmy zapłacić 2149 zł i dostawaliśmy wtedy wersję 16 gb. Z danych technicznych smartfon prezentuje się bardzo fajnie swoim użytkownikom oferuje on ekran o przekątnej na poziomie 4,7 cala, chip A13 Bionic, 3 GB RAM-u i kilkuletnią gwarancję systemowych aktualizacji.

iPhone SE z iOS 13, aparat 12 mpix

Oczywiście wiele smartfonów z androidem ma lepsze "wnętrze", ale system iOS jest tak świetnie zoptymalizowany, że iPhone często bije na głowę konkurencję. Martwi trochę jakość aparatu, 12 mpix nie robi zbyt dobrego wrażenia i uważam, że to trochę za mało. Dobre zdjęcia będzie można robić w dobrych warunkach i oświetleniu, wieczorem czy w nocy pewnie będzie trochę słabo. Bateria również nie będzie dużą zaletą tego modelu, 1821 mAh zgromadzonych w akumulatorze to relatywnie niewiele - gdyby tyle zainstalować w telefonie z Androidem, otrzymalibyśmy bardzo słabe czasy pracy na jednym cyklu ładowania. Weźmy jednak pod uwagę, że mamy do czynienia z iPhone'em, a tam optymalizacja oprogramowania jest posunięta tak daleko, że dużo słabsze baterie są w stanie pracować tam dłużej, mimo to czas pracy na jednym ładowaniu nie będzie zbyt duży.

Najtrwalszy iPhone Apple?

Fajną ciekawostką jest to, że case'y z iPhone 8 pasują do nowego modelu SE. iPhone SE to połączenie szkła oraz aluminium przez co SE świetnie leży w dłoni i wygląda bardzo pożądnie.Konstrukcja nowego SE jest wodoodporna i posiada standard IP67 co pozwala na zanurzenie smartfona do 1m na czas nie dłuższy niż 30 minut. Nowy iPhone nagrywa filmy w 4k, mamy też niezawodnego asystenta Siri - działa on bardzo dobrze już od wielu lat. Reasumując nowy iPhone w cenie 2199 zł to bardzo dobra oferta.