Serwis iPhone Warszawa

iPhone Serwis Warszawa


Co zrobić, gdy mamy w iPhone uszkodzoną szybkę?

W dzisiejszych czasach na rynku możemy znaleźć wiele modeli telefonów. Tak naprawdę tylko od nas samych zależy na jakie się zdecydujemy co jest zupełnie normalne - przecież nie wszyscy muszą lubić to samo. Nasza decyzja w wielu przypadkach uzależniona jest od ceny, gdyż w sklepach można kupić zarówno te najtańsze egzemplarze telefonów jak i te, które kosztują nawet kilka tysięcy. Wiele zależy także od tego w jakich konkretnie celach będziemy korzystać z telefonu. Na pewno zdecydowana większość z nas słyszała o takich telefonach jak iPhone.

Nawet najlepsze czasami się psuje

Bez wątpienia są one bardzo solidne, jednak także niezwykle drogie szczególnie, jeśli chodzi o najnowsze modele. Jednak to, że płacimy za coś mnóstwo pieniędzy nie oznacza tego, że takie urządzenie nigdy tam się nie zepsuje, bo szansa na to jest w zasadzie zawsze. Być może nie wszyscy słyszeli, ale jedna z najczęstszych usterek we wspomnianych telefonach to rozbita szybka. Oczywiście w przypadku, gdy jest ona tylko zbita, a telefon działa normalnie to raczej nie ma większego problemu i przeszkadza nam to tylko w kwestii wizualnej. Zdecydowanie gorzej jest wtedy, gdy mamy zbitą szybkę i nie możemy nic zrobić na telefonie – wtedy takie urządzenie nadaje się do naprawy. To, że telefon nam czasami spadnie jest zupełnie normalne i nie ma tak naprawdę w tym nic złego. Dodatkowo pamiętajmy, że do uszkodzenia szybki może dojść nie tylko podczas upadku, bo wystarczy tylko uderzenie o jakiś przedmiot.

Szkło hartowane uchroni ekran przed uszkodzeniami

Jeśli chcemy skutecznie, przynajmniej w pewnym stopniu zapobiegać takiej sytuacji to warto zakupić szkło hartowane na ekran naszego telefonu, które w razie upadku jest w stanie uchronić nasz wyświetlacz przed uszkodzeniami – wtedy najczęściej pęka szkło, a nie ekran przez co straty dla nas są zdecydowanie mniejsze, bo zakup szkła to o wiele mniejszy wydatek niż naprawa szybki. Jednak powinniśmy wiedzieć, że takie szkło hartowane raczej nie powinno być tym najtańszym, gdyż wtedy nie cechuje się raczej najwyższą wytrzymałością i nawet podczas mocniejszego nacisku potrafi pęknąć. Lepszy wybór to takie ze średniej półki, a zyskamy wtedy o wiele wyższą wytrzymałość. Jednak wspomniane szkło hartowane czasami nie jest w stanie uchronić naszego ekranu przed uszkodzeniami, a wtedy niezbędna jest jego naprawa. Powiedzmy sobie, jednak najpierw o tym, że cały ten proces nie jest zbyt skomplikowany, jednak w zależności od modelu dosyć kosztowny. Jeśli mamy pękniętą tylko szybkę, a nie uszkodzony wyświetlacz to i tak nie należy takiej naprawy odwlekać, gdyż często przez użytkowanie telefonu z pękniętą szybką uszkodzeniu ulega także wyświetlacz. Jeśli chodzi o naprawę to możliwości jest kilka.

Naprawa szybki – w jaki sposób?

Po pierwsze, jeśli nasz telefon jest jeszcze na gwarancji ton taka naprawa może zostać przeprowadzona w autoryzowanym serwisie właśnie w ramach gwarancji – wydaje się, że jest to najlepsza opcja. Jednak przecież nie każdy telefon jest na gwarancji, a wtedy możemy taką szybkę wymienić samodzielnie. Tutaj wszystko zależy od tego czy wiemy jak to zrobić oraz od tego czy posiadamy odpowiednie narzędzia, które są do tego niezbędne. Jeśli nie to być może warto zdecydować się na serwis Iphone Warszawa. Oczywiście jest to jak najbardziej dobry sposób, ale powinien to być serwis sprawdzony i doświadczony. W przeciwnym wypadku istnieje ryzyko, że nasz telefon po przeprowadzonej naprawie będzie w jeszcze gorszym stanie niż był. Jak zatem przebiega wymiana szybki? Wcześniej było już wspomniane, że można zrobić to samemu, więc jeśli mamy odpowiednie narzędzia czy zestawy naprawcze to jak najbardziej możemy próbować. Dobrze jest wraz z szybką wymienić także wyświetlacz, aby mieć pewność, że wszystko jest nowe i będzie działać prawidłowo. Zanim jednak zaczniemy cały proces naprawy to w pierwszej kolejności trzeba wyłączyć telefon. Jeśli już to zrobimy to w pierwszej kolejności trzeba przy pomocy śrubokrętów odkręcić wszystkie śrubki, które trzymają obudowę. Kolejny krok to podniesienie ekranu za pomocą specjalnej przyssawki. Powinna zostać zamocowana pod przyciskiem, aby za pomocą specjalnego otwieraka podważyć całą klapę i wszystko otworzyć. Demontaż ekranu z przyssawką będzie znacznie łatwiejszy. Najważniejsze jest to, aby podczas takiej operacji robić wszystko precyzyjnie i powoli, gdyż w przeciwnym wypadku bardzo łatwo możemy popełnić jakiś błąd, który może kosztować nas jeszcze więcej. Ostatni krok to odpięcie wszystkich złącz oraz demontaż przycisku ”HOME”. Po zdemontowaniu starego ekranu nie pozostaje nam nic innego jak tylko montaż nowego i skręcenie wszystkiego tak jak było. Jak zatem widać nie jest to wcale aż tak bardzo skomplikowane, a co za tym idzie jeśli będziemy chcieli zaoszczędzić na naprawie to jak najbardziej jesteśmy w stanie to zrobić to sami. Nie są potrzebne nam żadne nadzwyczajne umiejętności, bo wystarczą tylko odpowiednie narzędzia i trochę precyzji.