Tryb Dfu

Jak wprowadzić iPhone w tryb DFU


Co daje nam tryb DFU w iPhone oraz jak się go uruchamia?

Na pewno zdarzyło się nam, że nasz telefon kiedyś się zawiesił. Zazwyczaj trzeba wtedy jakoś go odwiesić i wtedy możemy znowu z niego korzystać. Jak się zachować kiedy nasz smartfon nie reaguje na dotyk, naciskanie przycisku ani nasz komputer go nie wykrywa? Warto skorzystać z trybu DFU, dzięki któremu mamy możliwość wgrania całego oprogramowania od podstaw.

Jak wygląda to krok po kroku?

Tutaj pokaże jak dokładnie włączyć tryb DFU? Nie jest to zbyt skomplikowane, jednak warto się skupić, aby nie pominąć najważniejszych kwestii. Zatem jak to zrobić? W pierwszej kolejności zawsze należy uruchomić nasz komputer. Następnie podłączamy do niego naszego smartfona przy pomocy kabla. W momencie podłączenia trzeba przytrzymać przez 10 sekund jednocześnie przyciski ”Home” i ”Power”. Dla ułatwienia są to przyciski na górze i na dole. Teraz puszczamy przyciski ”Power”, jednak nadal koniecznie musimy trzymać wciśnięty przycisk ”Home”, aż do momentu, gdy komputer wyryje naszego smartfona. Jeśli wszystko przebiega tak jak powinno to ekran iPhone powinien być całkowicie czarny. W przypadku, gdy smartfon zostanie wprowadzony w tryb DFU to na ekranie komputera powinien pojawić się komunikat, który powinniśmy zaakceptować.

W przypadku, gdy wgrywamy nasz system od nowa to warto zawsze wykonać kopię zapasową wszystkich plików w pamięci telefonu, ponieważ podczas tego procesu zostaną one usunięte. Jeśli nasz komputer wykryje telefon to musimy kliknąć: ”Odtwórz iPhone’a”. Następnie klikamy pozycję: ”Odtwórz i uaktualnij”, aby program iTunes mógł wgrać od nowa cały system operacyjny w naszym telefonie. Tutaj warto jeszcze raz przypomnieć o tym, że wszystkie dane z pamięci telefonu zostaną usunięte. Oczywiście jest możliwość ich przywrócenia, ale tylko wtedy, gdy wcześniej wykonamy kopię zapasową – w przeciwnym razie je po prostu utracimy. Jeśli chcemy wyjść z trybu DFU to musimy trzymać jednocześnie wciśnięte przyciski ”Home” i ”Power” aż do momentu, gdy na ekranie telefonu pojawi się logo Apple. Jak zatem widać cała procedura nie jest zbyt skomplikowana i każdy powinien sobie z tym poradzić. Warto tylko pamiętać o wykonaniu kopii zapasowej, aby nie utracić wszystkich naszych danych.