iPhone X czy iPhone Xr? Który lepszy?

iPhone X czy iPhone Xr? Który lepszy?

Wiele osób i miłośników sprzętu Apple czeka na premierę każdego najnowszego modelu iPhone. Jednak czy najnowsze iPhone Xr, Xs i Xs Max są lepsze od „starego” iPhone X? Zdania są podzielone, niektóre osoby wolą pozostać przy wersji iPhone X, jednak jest też część osób, które nie zrezygnowałyby z najnowszych modeli Apple iPhone.

serwis iphone xr, naprawa iphone xr po zalaniu, wymiana szybki

iPhone Xr, Xs, Xs Max – ceny

Pod względem biznesowym z punktu widzenia firmy Apple oczywiście wypuszczenie nowych iPhone Xr miało swoje uzasadnienie, jednak pewnie każdy zauważył, że nie czekaliśmy na niego zbyt długo, został wprowadzony dość szybko po porzednim modelu, co może sprawiać wrażenie pośpiesznego działania. iPhone Xs Max dla niektórych może wydawać się za duży, może być problem z noszeniem telefonu w kieszenie, ale czego nie robi się dla uzyskania najlepszych wrażeń oglądając filmy w wysokiej jakości. Aktualne ceny najnowszych modeli iPhone wyglądają tak:

  • iPhone Xr – 3729 zł
  • iPhone Xs – 4979 zł
  • iPhone Xs Max – 7219 zł
iphone Xs max, wymiana szybki iphone xs max, naprawa iphone xs max

iPhone Xr – wady

Największą odczuwalną wadą iPhone Xr w roku 2019 jest brak ekranu OLED, iphone Xr wyposażony jest w ekran LCD nazywany przez Apple – Liquid Retina HD. Ekran o mniejsze rozdzielczości w dzisiejszych czasach i dostępnych technologiach u konkurencji odstaje od innych marek. Co więcej ekran LCD nie wspiera 3D Touch, co miłośnikom Apple może się nie spodobać i będą oczekiwali jak najszybciej kolejnego poprawionego modelu.

iPhone Xr – wyświetlacz

To co zauważyliśmy w serwisie przyjmując do naprawy nowe iPhone Xr to z pewnością dużo mniej wytrzymałe szkło z tyłu obudowy, iPhone X z pewnością ma mocniejszą konstrukcję. Szkło obudowy nie dość, że może częściej ulegać uszkodzeniu nawet przed ściśnięcie w kieszeni jest też droższe, co dodatkowo podnosi koszty użytkowania telefonu nawet w czasie trwania gwarancji Apple. iPhone Xr ma też wolniejszy modem LTE, jednak różni się od innych modeli tym, że możemy go zakupić również w wersji 128 GB. Nie zmieni to jednak tego, że iPhone XR to aktualnie jeden z najlepszych smartfonów na świecie.

Wyświetlacze w nowych iPhone – Liquid i Super Retina HD, Multi-Touch, HDR – porównanie

iPhone Xr – zalety

iPhone Xr ma też sporo zalet, największą zaletą jest z pewnością najszybszy procesor mobilny A12 Bionic i najbardziej stabilny system mobilny IOS. System jest dużo lepiej dopracowany, poprawiona jest współpraca z MacBookiem i migracja z poprzedniego smartfonu. iPhone Xr dostępny jest w wersjach pamięci: 64, 128 i 256. Oczywiście współpracuje z ApplePay (czytaj oddzielny artykuł jak skonfigurować APPLEPAY). Dużą zaletą jest technologia Smart HDR, która znacząco poprawia jakość zdjęć oraz możemy również korzystać z ładowania bezprzewodowego.

iphone Xs, wymiana szybki iphone xs, naprawa iphone xs

 

iPhone X czy iPhone Xr?

iPhone X czy Xr – który jest lepszy? Pytanie jest trudne, aby dobrze na nie odpowiedzieć jednoznacznie. X pewnie stanie się najpopularniejszym smartfonem z rodziny Apple jednak będzie stary tak jak dzisiaj iPhone 6. iPhone Xr nie różni się wiele jednak jest już nowocześniejszy, ma lepszy aparat, nowy system i co najważniejsze, bateria może wytrzymać dłużej na jednym ładowaniu. Niewielkie różnice mogą dzisiaj przesądzić na korzyść iPhone Xr, który może być chętniej kupowany nawet niż iPhone Xs czy nowy iPhone XI, na którego jeszcze czekamy. Co przyniesie nowa premiera w 2019r.? Dowiemy się już we wrześniu.

 

Sprawdź ceny wymiany szybki w nowych iPhone

Wymiana szybki iPhone Xs >
Wymiana szybki iPhone Xr >
Wymiana szybki iPhone Xs Max >