Porównanie iPhone 11 Pro i Samsung Galaxy S10+ – który lepszy?

Porównanie iPhone 11 Pro i Samsung Galaxy S10+ – który lepszy?

Chcieliśmy porównać dwa prawdopodobnie najlepsze na razie na rynku telefonu największych firm produkujących smartfony, Apple i Samsung. Przedstawiamy poniżej wady i zalety modeli Samsung Galaxy S10+ oraz najnowszego iPhone 11 Pro.

 

Rozmiar, komfort, ekran

iPhone 11 Pro jest zauważalnie mniejszy, nie jest to ani wada ani zaleta – to tylko kwestia preferencji. Z pewnością ciężko będzie się przyzwyczaić do mniejszego ekranu, ale za to jest bardziej poręczniejszy i zajmuje mniej miejsca w kieszeni. Biorąc oba telefony do ręki, Galaxy s10+ przy iPhonie sprawia wrażenie chińskiej zabawki. iPhone jest zauważalnie cięższy, ma stalowe ramki, matowe plecy, co w połączeniu ze złotym kolorem robi wrażenie. iPhone 11 Pro na renderze sprawiał gorsze wrażanie wizualne niż w rzeczywiści wygląda. Głównie za sprawą dużych 3 aparatów fotograficznych.

Czytaj też Pierwsze oficjalne głosy recenzentów o iPhone 11 i iPhone 11 Pro

Aparat fotograficzny, kamera i tryb nocny

iPhone 11 Pro wyposażony jest jak wiemy w trzy aparaty 12 MP – z obiektywem ultraszeroko­kątnym z polem widzenia 120°, szeroko­kątnym  (przysłona ƒ/1,8) i teleobiektywem (przysłona ƒ/2,0).

Samsung Galaxy S10+ również jest wyposażony w trzy obiektywy 16 MP: teleobiektyw, obiektyw szerokokątny i ultraszerokokątny (pole widzenia o kącie 123 stopni) ułożone tym razem poziomo obok siebie.

W przypadku kamery nagrywającej stabilizacja nieco lepsza wydaje się być w iPhone 11 Pro niż w S10+. Przez dłuższy czas jakość i stabilizacja jest podobna, jednak, przy 4k 60fps wygrywa zdecydowanie Apple. Jeżeli weźmiemy pod lupę prędkość działania to wiemy, że „jabłko” ma swoje wszechobecne, długie animacje, jednak później działanie systemu jest widocznie szybsze.

 

Wyświetlacz (AMOLED czy OLED Multi-Touch)

Samsung S10+ 

  • Technologia Dynamic AMOLED
  • Rozdzielczość 3040 x 1440 (Quad HD+)
  • Wielkość wyświetlacza 163.5mm (6.4″ pełny prostokąt) / 159.9mm (6.3″ zaokrąglone rogi)

iPhone 11 Pro

  • Technologia OLED Super Retina XDR
  • Rozdzielczość 2436 x 1125
  • Wielkość wyświetlacza 5,8″na całej przedniej powierzchni urządzenia

Oba wyświetlacze są dobre, iPhone ma większe ramki, Samsung tego nie ma, jednym to się podoba drugim nie, w praktyce może to mieć takie znaczenie, że wyświetlacz, który nie ma tych ramek może być przypadkowo klikany podczas trzymania. Jednak przez ten „brak” ramek wszystko jest bardziej symetryczne, bez brody na dole i telefon wygląda schludniej.

Czytaj też Porównanie wyświetlaczy w iPhone Xs, Xs Max, Xr – Liquid i Super Retina HD, Multi-Touch, HDR

FACE ID


Face id – chyba najlepsze co mogliśmy dostać od producenta Samsunga S10 plus. S10+ miał dosyć sprawny czytnik palca, ale face id działa lepiej. Po prostu klikasz power – i już, telefon odblokowany.
Apple pay – działa fajnie, bez zastrzeżeń, dwa kliki power buttona i można płacić – co ważne – można z naprawdę daleka – Samsunga trzeba praktycznie przykładać do terminala. W iPhone 11 Pro wystarczy zbliżenie na ok 10cm na ułamek sekundy i już – zapłacone – szybciej to działa i z większej odległości.
Audio – tutaj Samsung może się pochwalić lepszą jakością dźwięku, ale nie można powiedzieć, że iphone źle gra.
Wibracje – można odnieść wrażenie, że producenci androidów nie przykładają wagi do tego, u Apple są na prawdę fajne wibracje – mała rzecz a cieszy i w codziennym użytkowaniu może mieć duże znaczenie, nikt nie lubi irytujących niedoróbek.

RAM – 8GB w Samsungu i 4GB w iPhonie. Warto się zastanowić czy upychanie na siłę więcej GB ma w ogóle sens, czy kiedykolwiek zostanie to wykorzystane czy tylko jest po to, żeby było, aby być wyżej w rankingach. Nie odczuliśmy nigdy braku RAMu w iPhone.

Pojemność i wytrzymałość baterii

  • iPhone 11 Pro Max (ekran 6,5 cala, bateria 3969 mAh)
  • iPhone 11 Pro (ekran 5,8 cala, bateria 3190 mAh)
  • iPhone 11 (ekran 6,1 cala, bateria 3046 mAh)
  • Samsung Galaxy S10+ (ekran 6,4 cala, bateria 4100 mAh)

Bateria – iPhonie 11 Pro trzyma bardzo długo. około 8h na ekranie, w przypadku Samsunga jest to sporo mniej mimo większej pojemności baterii jest ona szybciej zużywana. Jak wiemy iPhone 11 Pro Max z baterią prawie 4000 mAh potrafi wytrzymać 2 dni na jednym ładowaniu. Energooszczędny iOS i wyświetlacz jednak zrobiły dużą różnicę w oszczędzaniu baterii na korzyść Apple.

 

Czytaj dalej Porównanie software iPhone 11 Pro i Samsung S10+

 

 

Porównanie opisane przy współpracy z Violetovy87 z wykop.pl 🙂